HOOGEVEEN - Een fusie tussen poppodium Het Podium en theater De Tamboer levert geen bijdrage aan de cultuurbezuinigingen in de gemeente Hoogeveen. Dat zegt de voorzitter van Het Podium, Jan Derks.
De gemeente Hoogeveen wil 200.000 euro bezuinigen op cultuur. Het samenvoegen van de gebouwen en activiteiten van de twee organisaties is volgens de raad daarom nodig. Volgens Derks is dit niet mogelijk. De organisaties verschillen te veel van elkaar, stelt hij. Bovendien zou De Tamboer te groot en te duur zijn voor de aciviteiten van Het Podium. In september praat de gemeenteraad verder over de bezuinigingen.
De deskundigen van Voor de Goede Zaak bezochten de afgelopen weken vijf Drentse en vier Groninger winkeliers, om ze tips te geven waarmee ze zich kunnen voorbereiden op de toekomst.