ASSEN - Vrijwel alle daklozen in Drenthe zijn onder dak. Dat verwacht de GGD in onze provincie.
Sinds een aantal dagen is de winterregeling van kracht. Daarbij werken diverse instanties samen om mensen zonder goed onderdak te helpen. Volgens Annegreet Groenveld van de GGD is het drukker dan gebruikelijk. ''Je merkt dat er een grotere aanloop is, bijvoorbeeld in Emmen en Nieuw-Amsterdam. Daar overnachten normaal twee of drie mensen, nu zeven of acht.''
De extra aanloop is goed op te vangen. ''Geen probleem, er worden gewoon extra bedden bijgezet'', zegt Groenveld. ''Bovendien worden er geen mensen geweigerd.'' GGD heeft de indruk dat alle daklozen in beeld zijn gebracht. ''In ieder geval de mensen die echt op straat leven. Waar we minder zicht op hebben zijn de mensen die zonder gas en licht zitten. Als mensen het idee hebben dat anderen in slechte omstandigheden leven kunnen ze bellen met het meldpunt 0900- 3722722.''
In De eS kun je vandaag weer kaarten winnen voor Sweelpop. Dat is op 1 juni in Zweeloo. Twee kaarten zijn te winnen in het spel Soundbite. Dat staat deze week in het teken van het songfestival. In splinternieuws, nieuws over Michael Jackson, en dan vooral zijn muziek. Je hoort een muzikale herinnering van een lid van fanfare Crescendo in Grolloo en het Drents Kwartiertje is vandaag samengesteld door een slagerij in Annen.
In Schier bezoekt Marije de dorpssmid van Dalen, Joost van Noordwijk. En bij theatersportvereniging Piri Piri test ze haar improvisatietalent. In Drents Diep ziet u het vierde deel van de serie Hoezo Crisis?!