HAVELTE - Er staan berschermde orchideeën op de plek waar de nieuwe toegangspoort naar het Holtingerveld moet komen. Dat zeggen inwoners uit Havelte, die bezwaar maken tegen het plan van de gemeente Westerveld.
De Raad van State heeft woensdag de beroepsschriften behandeld die zijn ingediend tegen het bestemmingsplan. De gemeente wil een poort naar het Holtingerveld realiseren en de huidige asfaltweg naar het Hunebed in Havelte opheffen. De nieuwe toegangspoort krijgt een nieuwe schaapskooi, meer parkeerplaatsen en een informatiepunt.
In een aantal rapporten staat geschreven dat er geen beschermde planten en dieren in het gebied zijn, maar volgens natuurfotograaf Machiel de Vos is dat niet waar. De Vos komt bij wandelingen regelmatig berschermde orchideeën tegen op de plek waar de poort moet komen. ''Wij als leken en burgers zien hier wel degelijk beschermde planten'', zegt De Vos. ''Dus de rapporten van deskundigen laten zien dat het ondeskundige deskundigen zijn.''
De Raad van State doet binnen zes weken uitspraak.
In De eS kun je vandaag weer kaarten winnen voor Sweelpop. Dat is op 1 juni in Zweeloo. Twee kaarten zijn te winnen in het spel Soundbite. Dat staat deze week in het teken van het songfestival. In splinternieuws, nieuws over Michael Jackson, en dan vooral zijn muziek. Je hoort een muzikale herinnering van een lid van fanfare Crescendo in Grolloo en het Drents Kwartiertje is vandaag samengesteld door een slagerij in Annen.
In Schier bezoekt Marije de dorpssmid van Dalen, Joost van Noordwijk. En bij theatersportvereniging Piri Piri test ze haar improvisatietalent. In Drents Diep ziet u het vierde deel van de serie Hoezo Crisis?!