Bondscoach Fiege start WK-kwalificatie met zege op Luxemburg

Joop Fiege tijdens een timeout tegen Luxemburg (foto NHV)
Joop Fiege tijdens een timeout tegen Luxemburg (foto NHV)
HANDBAL - Handbalbondscoach Joop Fiege uit Emmen is de WK-kwalificatiereeks begonnen met een zege. In Almere versloeg Oranje Luxemburg met 26-20.
Joop Fiege is eveneens de coach van de heren van Hurry Up uit Zwartemeer.

Openingsduel

Het duel in Almere was de eerste in de poule, waarin Nederland het moet opnemen tegen Zwitserland en Luxemburg (in een volledige competitie). Alleen de winnaar plaatst zich voor het WK, dat in januari 2017 wordt gehouden. Zaterdag is de return in Luxemburg.

44 jaar geleden voor het laatst op een WK

Het laatste grote toernooi waar het Nederlands handbalteam acte de présence gaf, was het WK van 1961.

Debuut Sonni de Jonge

De enige Drent in de selectie van Joop Fiege was vanavond Sonni de Jonge uit Emmen, die lange tijd speelde bij E&O en tegenwoordig voor BEVO in Panningen. De Jonge maakte zijn debuut in het Nederlands team. Ook herbergt Oranje nog een aantal oud E&O'ers onder wie Leon van Schie (hij scoorde vanavond 4 keer), Patrick Miedema en Tim Remer.

Heb jij een tip voor ons?
Stuur een bericht, foto of video via WhatsApp of mail de redactie.