Politie ontruimt vrijstaat Wonderland bij Coevorden

COEVORDEN - Vrijstaat Wonderland bij Coevorden is vanochtend ontruimd door de Nederlandse en Duitse politie.
Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Noord-Nederland.

Twee caravans

Er was één bewoner op het terrein aanwezig. Hij is naar een tankstation gebracht, zodat hij kon telefoneren. Er werd niemand aangehouden. Twee caravans die op het grondgebied stonden, zijn naar de gemeentewerf gebracht. De eigenaren kunnen deze gewoon weer ophalen.
De enige aanwezige bewoner op het terrein was René van Reenen. Hij is verontwaardigd over de ontruiming. "Het is machtsmisbruik van de Nederlandse overheid op Duits grondgebied", zegt hij.

Duitse grondgebied

Omdat vrijstaat Wonderland officieel op Duits grondgebied ligt, had de Duitse politie de leiding tijdens de ontruiming volgens de woordvoerder. Zij werden geassisteerd door Nederlandse agenten.
Vorige maand kondigde de gemeente Coevorden de ontruiming al aan.

💬 WhatsApp ons!
Heb jij een tip voor de redactie? Stuur ons een bericht, foto of video via WhatsApp of mail naar redactie@rtvdrenthe.nl