Uitslagen nacompetitie zaterdagvoetbal: Achilles 1894, MSC en Nieuw Balinge promoveren, Sweel zwaait af met degradatie

VOETBAL - De eerste finalerondes in de nacompetitie van het zaterdag amateurvoetbal zijn gespeeld. Alle Drentse kanshebbers op promotie mogen de platte kar op. Achilles 1894, MSC zaterdag en Nieuw Balinge.
Achilles 1894 versloeg FDS met 6-2 en promoveert naar de derde klasse, Nieuw Balinge was op eigen veld met 5-3 te sterk voor Lycurgus en gaat naar de vierde klasse en ook MSC zaterdag volgt die weg na een 3-1 zege op Ternaard. 

Bekijk hier: de uitzending van Onze Club met vier finales in de nacompetitie

LTC en BSVV 
Er was meer goed nieuws te melden, want LTC uit Assen plaatste zich voor de finaleronde voor promotie naar de tweede klasse en BSVV mag zich dankzij een 6-0 zege op Poolster ook volgend seizoen derdeklasser noemen. 

Sweel zwaait af met nederlaag 
Er was ook verdriet, want v.v Sweel heeft in de allerlaatste wedstrijd van het prestatieteam op de zaterdag niet weten te winnen en verlaat het toneel met een 1-2 nederlaag bij WVV en ook ONR ging met 3-0 onderuit tegen Ropta Boys. Daardoor is de club uit Roden gedegradeerd naar de vierde klasse. 

Lees hieronder alle uitslagen en het resterende programma van de nacompetitie in het zaterdagvoetbal: 

Hoofdklasse - 1e klasse 
2e ronde: 
A. DETO - vv Groningen  2-0 (Tijdelijk gestaakt na rellen)
B. Huizen - Zerzes of DZB  0-4
C. Kloetinge - Sportlust '46  1-1 (Sportlust'46 wint)
D. Montfoort - WHC  0-3
E. Brielle - ARC 4-3  4-3
F. Flevo Boys - RVVH 3-1

zaterdag 16 juni, finaleronde: 
DETO - Zerzes of DZB
Sportlust '46 - WHC
Brielle - Flevo Boys  1-4 
(winnaars van deze 3 finales spelen volgend seizoen in de hoofdklasse)

1e klasse - 2e klasse
2e ronde 
A. d'Olde Veste '54 - Leeuwarder Zwaluwen  3-1
B. Blauw Wit '34 - Pelikaan S 0-4

zaterdag 16 juni, finale: 
d'Olde Veste '54 - Pelikaan S
(winnaar volgend jaar in 1e klasse) 

2e klasse - 3e klasse
2e ronde
A. Veenwouden - Leovardia 3-0
B. ONT - Kollum 1-4
C. Groen Geel - LTC 1-3
D. Hardenberg'85 - The Knickerbockers 0-0 (The Knickerbockers winnaar na strafschoppen)

zaterdag 16 juni, finaleronde: 
Veenwouden - Kollum
LTC - The Knickerbockers
(winnaars volgend jaar in 2e klasse) 

Lees meer: LTC in finale nacompetitie na late zege op Groen Geel​

3e klasse - 4e klasse
finaleronde: 
A. FC Wolvega - AVC 1-0
B. Makkum - Heeg 1-4
C. Ropta Boys - ONR 3-0 
D. Poolster - BSVV  0-6
E. Achilles 1894 - FDS  6-2
F. TOP '63 - Waskemeer 
G. VIOD Driesum - SJS 1-0
(winnaars volgend jaar in 3e klasse)

Lees meer: Tweede promotie op rij voor Achilles 1894 zaterdag​
Lees meer: Vreugde en verdriet bij Drentse clubs in nacompetitie​

4e klasse- 5e klasse
finaleronde: 
A. De Lauwers - Stedum  5-3
B. Kootstertille - HJSC 4-0
C. Tzummarum - Sleat 2-2
D. Ouwe Syl - ODV 0-2
E. Sweel - WVV 1-2
F. Nieuw Balinge - Lycurgus  5-3
G. MSC - Ternaard 3-1
(winnaars volgend jaar in 4e klasse)

Lees meer: Zaterdagteam MSC promoveert jaar later dan gehoopt​
Lees meer: ​Nieuw Balinge is vierdeklasser na doelpuntrijke zege
Deel dit artikel: