Banken zetten geldstortautomaten uit vanwege plofkraken

Banken zetten per direct alle geldstortautomaten in Nederland uit waarbij gebruik wordt gemaakt van een sealbag. Dat hebben ze op advies van de politie besloten na een nieuwe vorm van een plofkraak, eerder deze week op zo'n automaat in Enkhuizen. Bij zo'n automaat kunnen ondernemers contant geld storten dat is verpakt in speciale zakken.
In Drenthe zijn vijf plaatsen met een stortautomaat waarbij een sealbag wordt gebruikt: Klazienaveen, Coevorden, Hollandscheveld, Ruinen en Assen.
Bij de nieuwe plofkraakvariant kunnen er niet-ontplofte explosieven achterblijven. En dat is gevaarlijk voor gebruikers van de apparaten en voorbijgangers, aldus de Nederlandse Vereniging van Banken. Ondernemers worden doorverwezen naar de geldstortautomaten die in bankkantoren zelf staan.