Drie Drentse scholen in finale ontwerpwedstrijd

ASSEN - Het Esdalcollege in Emmen en het Dr. Nassaucollege in Assen en het Zernike College in Zuidlaren zitten in de finale van de ontwerpwedstrijd Artcadia.
Een wedstrijd van Arcadis om jongeren te interesseren voor techniek.
Het Dr. Nassaucollege bereikte de finale met het idee voor een drijvend Olympisch dorp. Zo hoeft er niet iedere keer een nieuw dorp te worden gebouwd. Leerlingen van het Esdalcollege willen huizen bouwen die in de lucht kunnen zweven als er een natuurramp is. Het Zernike College heeft een 5 in 1 plan bedacht met onder meer alternatieve ideeën om stroom op te wekken.
Vijfhonderd scholen kregen de kans om mee te doen aan de wedstrijd van het ingenieursbureau. Er zijn nu nog twaalf finalisten over. De wedstrijd is onder meer bedoeld om jongeren te interesseren voor techniek.